Schönburské Vánoce na Červené Lhotě

Vážení návštěvníci,

 

po loňské premiéře se letos Schönburské Vánoce opět vrací na Červenou Lhotu. V prosinci se zámecká brána opět otevře a Vy budete moci nahlédnout do života posledních majitelů zámku v zimním svátečním období. Těšit se můžete na prohlídku zámku tak, jak vypadal o Vánocích v době, kdy zde bydlela knížecí rodina Schönburg-Hartenstein. Dozvíte se, čemu se v zimním období rodina věnovala, jak prožívali čas Vánoc, co se servírovalo k štědrovečerní večeři nebo co přinesl Ježíšek pod stromeček. Také ale zabrousíme do starých vánočních tradic a jejich původu, takže se každý může něčemu novému přiučit.

Součástí prohlídky zámku je pak stejně jako v roce loňském možnost si samostatně prohlédnout výstavu betlémů. Avšak kdo by namítl, že je viděl loni, tak ať nezoufá! Sbírka betlémů se letos obmění a Vy tak budete mít možnost nahlédnout do jiných dílen především českých betlémářů. Letošní výstava je zaměřená i na rozličné "stavební" materiály, a tak se můžete těšit na betlém z papíru a dřeva, ale taky z chleba či hutního skla. Zastoupeny budou i betlémy z místních okolních kostelů, ale také bude k vidění z Jižního Tyrolska. Své vystoupení po roce znovu předvede i unikátní betlém z playmobilové stavebnice, nyní však v zcela novém kabátě.

Otevřeno bude vždy v sobotu nebo neděli, od 11:00 do 16:00, o prvních třech adventních víkendech. V čase povánočního volna nás pak můžete navštívit od 28. do 31. prosince. Zcela mimořádně bude zámek zpřístupněn také ve večerním čase. Prohlídky budou začínat v 19:00 a 19:30 a je nutné se na prohlídku dostavit 10 minut před jejím začátkem.

Rezervace bude poskytovaná pouze na noční prohlídky zámku. Online vstupenku na večerní prohlídku si můžete zakoupit zde.

Ceny vstupného

Dospělí             160 Kč

Senioři (65+)     130 Kč

Děti (6-18)         50 Kč

 

V galerii níže si můžete prohlédnout momentky z loňského prvního ročníku Schönburských Vánoc.